Max Švabinský - Bedřich Smetana

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Litografie, 42x37 cm. Signováno vpravo nahoře v tisku M. Švabinský a vpravo dole tužkou s věnováním M. Švabinský. Rám, sklo.

Pozn.: Rodina současného majitele získala dílo přímo od autora.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
26388. Bedřich Smetana
Dražba ukončena:16.01.2019 21:03:59
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:16 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
16 000 Kč 16.01.2019 20:58:59 3575
15 000 Kč 16.01.2019 20:54:48 469
14 000 Kč 16.01.2019 20:51:03 3575
13 000 Kč 16.01.2019 20:46:46 469
12 000 Kč 16.01.2019 20:45:34 3575
11 000 Kč 16.01.2019 20:42:56 469
10 000 Kč 16.01.2019 20:42:12 743
9 500 Kč 16.01.2019 20:40:26 469
9 000 Kč 16.01.2019 20:35:58 3575
8 500 Kč 16.01.2019 20:31:42 469
8 000 Kč 16.01.2019 20:27:14 3575
7 500 Kč 16.01.2019 20:26:31 743
7 000 Kč 16.01.2019 20:25:50 469
6 500 Kč 16.01.2019 20:21:24 3575
6 000 Kč 16.01.2019 20:21:03 743
5 500 Kč 16.01.2019 20:16:44 3575
5 000 Kč limit (16.01.2019 20:16:38) 743
5 000 Kč 16.01.2019 20:16:39 3575
4 900 Kč limit (16.01.2019 20:16:32) 743
4 800 Kč 16.01.2019 20:16:33 3575
4 700 Kč limit (16.01.2019 20:16:09) 743
4 600 Kč 16.01.2019 20:13:58 3575
4 500 Kč limit (16.01.2019 20:13:51) 743
4 400 Kč 16.01.2019 20:13:52 3575
4 300 Kč limit (16.01.2019 20:13:46) 743
4 200 Kč 16.01.2019 20:13:47 3575
4 100 Kč limit (16.01.2019 20:13:27) 743
4 000 Kč 16.01.2019 20:09:32 3575
3 900 Kč limit (16.01.2019 20:09:25) 743
3 800 Kč 16.01.2019 20:09:26 3575
3 700 Kč limit (16.01.2019 20:09:19) 743
3 600 Kč 16.01.2019 20:09:20 3575
3 500 Kč limit (16.01.2019 20:08:36) 743
3 400 Kč 16.01.2019 20:07:56 3575
3 300 Kč 16.01.2019 20:04:32 44
3 200 Kč 16.01.2019 20:01:33 469
3 100 Kč limit (16.01.2019 20:01:25) 743
3 100 Kč 16.01.2019 20:01:26 469
3 000 Kč limit (16.01.2019 20:00:34) 743
2 900 Kč 16.01.2019 20:00:35 44
2 800 Kč limit (16.01.2019 19:59:46) 743
2 700 Kč 16.01.2019 19:58:15 3575
2 600 Kč 16.01.2019 19:57:42 743
2 500 Kč 16.01.2019 19:55:44 3575
2 400 Kč 16.01.2019 19:51:37 743
2 300 Kč 16.01.2019 19:48:17 3575
2 200 Kč 16.01.2019 19:46:16 743
2 100 Kč 16.01.2019 19:45:29 3575
2 000 Kč 16.01.2019 19:45:10 743
1 900 Kč 16.01.2019 19:42:37 3575
1 800 Kč 16.01.2019 19:36:14 743
1 700 Kč 16.01.2019 19:35:40 3575
1 600 Kč 16.01.2019 19:31:56 743
1 500 Kč limit (16.01.2019 19:14:47) 2142
1 500 Kč 16.01.2019 19:14:48 3575
1 400 Kč limit (16.01.2019 18:15:36) 2142
1 300 Kč 16.01.2019 18:15:37 3575
1 200 Kč limit (16.01.2019 18:15:27) 2142
1 100 Kč 16.01.2019 18:15:28 3575
1 000 Kč limit (20.12.2018 12:02:50) 2142
900 Kč 20.12.2018 12:02:51 831
800 Kč 21.11.2018 11:50:13 2142
700 Kč 17.11.2018 16:53:56 143