Max Švabinský - Stojící žena

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Litografie, 50x35 cm, signováno vpravo dole M. Švabinský, rám, zaskleno.

1873, Kroměříž - 1962, Praha
Student AVU (1891-1898), kde se učil u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života). Ve svých grafických pracech se nechával inspirovat hlavně motivy figurálními a přírodními. V grafické tvorbě se nejvíce proslavil svými dřevoryty v letech 1900-1923 a litografiemi v období 1923-1933. Bylo uspořádáno mnoho samostatných i kolektivních výstav. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.:1904 Zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Pozn.: V papíře místy skvrny. Rám místy poškozen.

vydraženo
2268. Stojící žena
Dražba ukončena:27.05.2015 20:39:53
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
16 000 Kč 27.05.2015 20:34:53 44
15 000 Kč 27.05.2015 20:30:05 658
14 000 Kč 27.05.2015 20:26:36 44
14 000 Kč 27.05.2015 20:27:05 143
13 000 Kč 27.05.2015 20:22:15 658
12 000 Kč 27.05.2015 20:19:21 44
11 000 Kč 27.05.2015 20:17:05 658
10 000 Kč 27.05.2015 20:16:02 44
9 500 Kč 27.05.2015 20:14:24 658
9 500 Kč 27.05.2015 20:15:18 44
9 000 Kč 27.05.2015 20:00:17 143
8 500 Kč 27.05.2015 19:39:00 658
8 000 Kč limit (27.05.2015 19:38:54) 30
8 000 Kč 27.05.2015 19:38:55 658
7 500 Kč limit (27.05.2015 19:38:49) 30
7 000 Kč 27.05.2015 19:38:50 658
6 500 Kč limit (27.05.2015 19:38:44) 30
6 000 Kč 27.05.2015 19:38:45 658
5 500 Kč limit (27.05.2015 19:38:38) 30
5 000 Kč 27.05.2015 19:38:39 658
4 900 Kč 27.05.2015 19:13:18 30
4 800 Kč 25.05.2015 22:06:01 658
4 700 Kč 19.05.2015 21:04:18 268
4 600 Kč 16.05.2015 18:10:26 658
4 500 Kč 15.05.2015 23:02:06 238
4 400 Kč 15.05.2015 11:41:23 61
4 300 Kč 10.05.2015 19:52:53 658
4 200 Kč 08.05.2015 18:41:37 61
4 100 Kč limit (08.05.2015 18:41:31) 238
4 100 Kč 08.05.2015 18:41:32 61
4 000 Kč limit (08.05.2015 18:41:25) 238
3 900 Kč 08.05.2015 18:41:26 61
3 800 Kč limit (08.05.2015 18:41:19) 238
3 700 Kč 08.05.2015 18:41:20 61
3 600 Kč 08.05.2015 0:11:50 238
3 500 Kč 30.04.2015 12:12:00 61
3 400 Kč 27.04.2015 21:07:27 658
3 300 Kč 27.04.2015 0:08:29 238
3 200 Kč 16.04.2015 21:23:00 658
3 100 Kč 16.04.2015 19:08:36 61
3 000 Kč limit (16.04.2015 19:08:25) 143
3 000 Kč 16.04.2015 19:08:26 61
2 400 Kč 15.04.2015 20:29:43 143
2 300 Kč 14.04.2015 18:38:38 658
2 200 Kč 14.04.2015 17:55:08 238
2 100 Kč 13.04.2015 19:46:44 658
2 000 Kč limit (13.04.2015 19:46:33) 61
1 900 Kč 13.04.2015 19:46:34 658
1 800 Kč limit (13.04.2015 19:46:20) 61
1 700 Kč 13.04.2015 19:46:21 658
1 600 Kč limit (13.04.2015 19:46:12) 61
1 500 Kč 13.04.2015 19:46:13 658
1 400 Kč 13.04.2015 19:02:10 61
1 300 Kč 13.04.2015 16:08:22 658
1 200 Kč 12.04.2015 18:45:53 238
1 100 Kč 12.04.2015 17:53:35 658
1 000 Kč 08.04.2015 18:49:18 61