Max Švabinský - Soubor 3 grafických listů

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

všechny signovány Švabinský, rámovány, paspartovány, zaskleny.

1873, Kroměříž - 1962, Praha
Student AVU (1891-1898), kde se učil u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života). Ve svých grafických pracech se nechával inspirovat hlavně motivy figurálními a přírodními. V grafické tvorbě se nejvíce proslavil svými dřevoryty v letech 1900-1923 a litografiemi v období 1923-1933. Bylo uspořádáno mnoho samostatných i kolektivních výstav. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.:1904 Zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

vydraženo
6674. Soubor 3 grafických listů
Dražba ukončena:01.12.2016 20:50:16
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:8 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 500 Kč 01.12.2016 20:45:16 1258
8 000 Kč 01.12.2016 20:41:03 2193
7 500 Kč 01.12.2016 20:40:40 1258
7 000 Kč 01.12.2016 20:36:16 2285
6 500 Kč 01.12.2016 20:34:27 1258
6 000 Kč 01.12.2016 20:31:05 2193
5 500 Kč 01.12.2016 20:30:44 1683
5 000 Kč limit (01.12.2016 20:30:28) 2193
4 800 Kč 01.12.2016 20:30:29 1683
4 700 Kč 01.12.2016 20:29:11 2193
4 600 Kč limit (01.12.2016 20:28:39) 1683
4 600 Kč 01.12.2016 20:28:40 2193
4 200 Kč limit (01.12.2016 20:26:16) 1683
4 100 Kč 01.12.2016 20:26:17 1683
4 000 Kč limit (01.12.2016 20:25:45) 2193
3 900 Kč 01.12.2016 20:25:46 1683
3 400 Kč 01.12.2016 20:25:11 2193
3 300 Kč 01.12.2016 20:25:00 1683
3 200 Kč 01.12.2016 20:23:57 747
3 100 Kč limit (01.12.2016 19:55:57) 1683
3 000 Kč limit (01.12.2016 19:55:58) 2193
2 000 Kč limit (30.11.2016 19:48:58) 2193
1 900 Kč 30.11.2016 19:48:59 747
1 800 Kč limit (30.11.2016 19:47:36) 2193
1 712 Kč limit (30.11.2016 19:47:37) 460
1 500 Kč limit (24.11.2016 14:13:39) 460
1 400 Kč 24.11.2016 14:13:40 2228
1 300 Kč limit (24.11.2016 14:13:30) 460
1 200 Kč 24.11.2016 14:13:31 2228
1 100 Kč limit (24.11.2016 14:13:22) 460
1 000 Kč 24.11.2016 14:13:23 2228
900 Kč 23.11.2016 6:38:35 460
800 Kč 20.11.2016 17:51:13 2117
700 Kč 18.11.2016 19:22:52 61
600 Kč 16.11.2016 10:25:12 460
500 Kč 15.11.2016 22:24:09 61