Max Švabinský - Ranní lov

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Lept, 35x29,5 cm, signováno vpravo dole M. Švabinský, rám, zaskleno.

1873, Kroměříž - 1962, Praha
Student AVU (1891-1898), kde se učil u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života). Ve svých grafických pracech se nechával inspirovat hlavně motivy figurálními a přírodními. V grafické tvorbě se nejvíce proslavil svými dřevoryty v letech 1900-1923 a litografiemi v období 1923-1933. Bylo uspořádáno mnoho samostatných i kolektivních výstav. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.:1904 Zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

vydraženo
5374. Ranní lov
Dražba ukončena:28.09.2016 20:38:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 000 Kč 28.09.2016 20:28:43 39
3 900 Kč limit (28.09.2016 20:28:34) 71
3 900 Kč 28.09.2016 20:28:35 39
3 800 Kč limit (28.09.2016 20:28:26) 71
3 700 Kč 28.09.2016 20:28:27 39
3 600 Kč 28.09.2016 19:54:26 71
3 500 Kč limit (28.09.2016 19:52:11) 104
3 500 Kč 28.09.2016 19:52:12 71
3 400 Kč limit (28.09.2016 19:51:47) 104
3 300 Kč 28.09.2016 19:51:48 71
3 200 Kč 28.09.2016 18:26:48 104
3 100 Kč 24.07.2016 14:45:22 61
3 000 Kč limit (20.07.2016 22:22:54) 381
3 000 Kč 20.07.2016 22:22:55 61
2 900 Kč limit (20.07.2016 22:22:38) 381
2 800 Kč 20.07.2016 22:22:39 61
2 700 Kč 14.07.2016 16:58:00 381
2 600 Kč 11.07.2016 12:28:45 61
2 500 Kč limit (11.07.2016 12:28:40) 741
2 500 Kč 11.07.2016 12:28:41 61
2 400 Kč limit (11.07.2016 12:28:35) 741
2 300 Kč 11.07.2016 12:28:36 61
2 200 Kč limit (11.07.2016 12:28:29) 741
2 100 Kč 11.07.2016 12:28:30 61
2 000 Kč limit (11.07.2016 12:28:25) 741
1 900 Kč 11.07.2016 12:28:26 61
1 800 Kč limit (11.07.2016 12:28:18) 741
1 700 Kč 11.07.2016 12:28:19 61
1 600 Kč limit (11.07.2016 12:28:12) 741
1 500 Kč 11.07.2016 12:28:13 61
1 400 Kč 03.07.2016 14:46:48 741
1 300 Kč 03.07.2016 12:24:28 61
1 200 Kč 28.06.2016 21:09:03 1927
1 100 Kč 27.06.2016 20:04:16 1850
1 000 Kč 23.06.2016 9:09:33 1729