Max Švabinský - Ranní lov

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Lept, 86x56 cm, signováno vpravo dole Švabinský, rám, zaskleno.

1873, Kroměříž - 1962, Praha
Student AVU (1891-1898), kde se učil u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života). Ve svých grafických pracech se nechával inspirovat hlavně motivy figurálními a přírodními. V grafické tvorbě se nejvíce proslavil svými dřevoryty v letech 1900-1923 a litografiemi v období 1923-1933. Bylo uspořádáno mnoho samostatných i kolektivních výstav. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.:1904 Zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Pozn.: Papír zažloutlý.

vydraženo
4888. Ranní lov
Dražba ukončena:26.05.2016 20:34:07
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:24 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
24 000 Kč limit (26.05.2016 20:29:06) 1465
23 000 Kč 26.05.2016 20:29:07 1101
22 000 Kč 26.05.2016 20:28:15 1465
21 000 Kč 26.05.2016 20:25:49 1101
20 000 Kč limit (26.05.2016 20:25:42) 1465
20 000 Kč 26.05.2016 20:25:43 1101
19 000 Kč limit (26.05.2016 20:25:33) 1465
18 000 Kč 26.05.2016 20:25:34 1101
17 000 Kč limit (26.05.2016 20:25:26) 1465
16 000 Kč 26.05.2016 20:25:27 1101
15 000 Kč 26.05.2016 20:22:26 1465
14 000 Kč 26.05.2016 20:22:26 1393
13 000 Kč 26.05.2016 20:20:48 658
12 000 Kč limit (26.05.2016 20:20:31) 1465
11 000 Kč 26.05.2016 20:20:32 658
11 000 Kč 26.05.2016 20:20:34 71
10 000 Kč limit (26.05.2016 20:20:20) 1465
9 500 Kč 26.05.2016 20:20:21 658
9 000 Kč limit (26.05.2016 20:20:11) 1465
8 500 Kč 26.05.2016 20:20:12 658
8 500 Kč 26.05.2016 20:20:20 71
8 000 Kč limit (26.05.2016 20:19:48) 1465
7 500 Kč 26.05.2016 20:19:49 658
7 500 Kč 26.05.2016 20:20:11 71
7 000 Kč 26.05.2016 20:06:28 1465
6 500 Kč 26.05.2016 19:51:31 226
6 000 Kč limit (26.05.2016 19:51:24) 1101
6 000 Kč 26.05.2016 19:51:25 226
5 500 Kč limit (26.05.2016 19:51:18) 1101
5 000 Kč 26.05.2016 19:51:19 226
4 900 Kč limit (26.05.2016 19:51:14) 1101
4 800 Kč 26.05.2016 19:51:15 226
4 700 Kč limit (26.05.2016 19:51:09) 1101
4 600 Kč 26.05.2016 19:51:10 226
4 500 Kč limit (26.05.2016 19:51:05) 1101
4 400 Kč 26.05.2016 19:51:06 226
4 300 Kč limit (26.05.2016 19:50:58) 1101
4 200 Kč 26.05.2016 19:50:59 226
4 100 Kč limit (26.05.2016 19:50:53) 1101
4 000 Kč 26.05.2016 19:50:54 226
3 900 Kč limit (26.05.2016 19:50:48) 1101
3 800 Kč 26.05.2016 19:50:49 226
3 700 Kč limit (26.05.2016 19:50:43) 1101
3 600 Kč 26.05.2016 19:50:44 226
3 500 Kč limit (26.05.2016 19:50:36) 1101
3 400 Kč 26.05.2016 19:50:37 226
3 400 Kč 26.05.2016 19:52:00 1393
3 300 Kč limit (25.05.2016 22:13:47) 1101
3 200 Kč 25.05.2016 22:13:48 1683
3 100 Kč 25.05.2016 18:34:04 1101
3 000 Kč 23.05.2016 17:17:01 238
2 900 Kč limit (23.05.2016 17:16:54) 61
2 800 Kč 23.05.2016 17:16:55 238
2 700 Kč limit (23.05.2016 17:16:50) 61
2 600 Kč 23.05.2016 17:16:51 238
2 500 Kč limit (23.05.2016 17:16:34) 61
2 400 Kč 23.05.2016 17:16:35 238
2 300 Kč limit (23.05.2016 17:16:29) 61
2 200 Kč 23.05.2016 17:16:30 238
2 100 Kč limit (23.05.2016 17:16:24) 61
2 000 Kč 23.05.2016 17:16:25 238
1 900 Kč 18.05.2016 21:28:24 61
1 800 Kč 16.05.2016 18:07:02 238
1 700 Kč 14.05.2016 16:25:10 61
1 600 Kč 11.05.2016 23:23:22 238
1 500 Kč 10.05.2016 17:26:44 61