Max Švabinský - Před chalupou

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Lept, 23x28 cm, signováno vpravo dole M. Švabinský, volný list.

1873, Kroměříž - 1962, Praha
Student AVU (1891-1898), kde se učil u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života). Ve svých grafických pracech se nechával inspirovat hlavně motivy figurálními a přírodními. V grafické tvorbě se nejvíce proslavil svými dřevoryty v letech 1900-1923 a litografiemi v období 1923-1933. Bylo uspořádáno mnoho samostatných i kolektivních výstav. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.:1904 Zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

vydraženo
2437. Před chalupou
Dražba ukončena:28.05.2015 20:08:56
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 500 Kč limit (28.05.2015 20:03:55) 104
6 000 Kč 28.05.2015 20:03:56 61
5 500 Kč limit (27.05.2015 21:38:39) 104
5 000 Kč 27.05.2015 21:38:40 61
4 900 Kč limit (27.05.2015 21:38:32) 104
4 800 Kč 27.05.2015 21:38:33 61
4 700 Kč limit (27.05.2015 21:38:28) 104
4 600 Kč 27.05.2015 21:38:29 61
4 500 Kč limit (27.05.2015 21:38:25) 104
4 400 Kč 27.05.2015 21:38:26 61
4 300 Kč limit (27.05.2015 21:38:19) 104
4 200 Kč 27.05.2015 21:38:20 61
4 100 Kč limit (27.05.2015 21:38:15) 104
4 000 Kč 27.05.2015 21:38:16 61
3 900 Kč limit (27.05.2015 21:38:09) 104
3 800 Kč 27.05.2015 21:38:10 61
3 700 Kč limit (27.05.2015 21:37:58) 104
3 600 Kč 27.05.2015 21:37:59 61
3 500 Kč limit (27.05.2015 19:03:01) 104
3 450 Kč limit (27.05.2015 19:03:02) 61
3 100 Kč limit (25.05.2015 22:36:38) 61
3 000 Kč 25.05.2015 22:36:39 765
2 900 Kč limit (24.05.2015 19:51:01) 61
2 800 Kč 24.05.2015 19:51:02 765
2 700 Kč limit (24.05.2015 14:40:32) 61
2 600 Kč 24.05.2015 14:40:33 765
2 500 Kč limit (24.05.2015 14:40:24) 61
2 400 Kč 24.05.2015 14:40:25 765
2 300 Kč 18.05.2015 17:18:27 61
2 200 Kč 17.05.2015 13:23:48 71
2 100 Kč 15.05.2015 16:27:02 765
2 000 Kč limit (15.05.2015 16:26:48) 61
1 900 Kč 15.05.2015 16:26:49 765
1 800 Kč limit (15.05.2015 15:10:29) 61
1 700 Kč 15.05.2015 15:10:30 765
1 600 Kč limit (15.05.2015 15:10:20) 61
1 500 Kč 15.05.2015 15:10:21 765
1 400 Kč limit (15.05.2015 15:10:13) 61
1 300 Kč 15.05.2015 15:10:14 765
1 200 Kč limit (15.05.2015 15:10:05) 61
1 100 Kč 15.05.2015 15:10:06 765
1 000 Kč 15.05.2015 11:50:50 61