Max Švabinský - Kytice růží

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Grafický list, 40x30 cm, signováno vpravo dole M. Švabinský, vlevo dole v tisku ŠM 54, paspartováno, zaskleno.

Pozn.: Adjustace poškozena. Sklo v rohu prasklé.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
7017. Kytice růží
Dražba ukončena:25.01.2017 21:13:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:15 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
15 000 Kč limit (22.12.2016 21:04:47) 1002
15 000 Kč 22.12.2016 21:04:48 2241
14 000 Kč limit (22.12.2016 21:04:35) 1002
13 000 Kč 22.12.2016 21:04:36 2241
12 000 Kč limit (20.12.2016 0:42:39) 1002
11 000 Kč 18.12.2016 10:06:23 2241
10 000 Kč limit (18.12.2016 10:06:06) 1002
9 500 Kč 18.12.2016 10:06:07 2241
9 000 Kč limit (18.12.2016 10:05:40) 1002
8 500 Kč 18.12.2016 10:05:41 2241
8 000 Kč limit (18.12.2016 10:05:29) 1002
7 500 Kč 18.12.2016 10:05:30 2241
7 000 Kč limit (18.12.2016 10:05:08) 1002
6 500 Kč 18.12.2016 10:05:09 2241
6 000 Kč limit (16.12.2016 2:15:52) 1002
5 500 Kč 15.12.2016 0:44:39 2241
5 000 Kč limit (15.12.2016 0:44:32) 1002
5 000 Kč 15.12.2016 0:44:33 2241
4 900 Kč limit (15.12.2016 0:44:25) 1002
4 800 Kč 15.12.2016 0:44:26 2241
4 700 Kč limit (15.12.2016 0:44:20) 1002
4 600 Kč 15.12.2016 0:44:21 2241
4 500 Kč limit (15.12.2016 0:44:14) 1002
4 400 Kč 15.12.2016 0:44:15 2241
4 300 Kč limit (15.12.2016 0:44:04) 1002
4 200 Kč 15.12.2016 0:44:05 2241
4 100 Kč limit (15.12.2016 0:43:44) 1002
4 000 Kč 15.12.2016 0:43:45 2241
3 900 Kč limit (15.12.2016 0:43:36) 1002
3 800 Kč 15.12.2016 0:43:37 2241
3 700 Kč limit (15.12.2016 0:43:27) 1002
3 600 Kč 15.12.2016 0:43:28 2241
3 500 Kč limit (15.12.2016 0:43:20) 1002
3 400 Kč 15.12.2016 0:43:21 2241
3 300 Kč limit (15.12.2016 0:43:11) 1002
3 200 Kč 15.12.2016 0:43:12 2241
3 100 Kč limit (13.12.2016 2:04:42) 1002
3 000 Kč limit (13.12.2016 2:04:42) 2241
2 100 Kč limit (13.12.2016 0:21:18) 2241
2 000 Kč limit (13.12.2016 0:21:18) 2061
700 Kč limit (09.12.2016 19:54:23) 2061
600 Kč 04.12.2016 8:58:16 2241
500 Kč 02.12.2016 19:05:37 2245