Max Švabinský - Jan Křtitel

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Dřevoryt, 71x47 cm, značeno v desce M. Švabinský 1930, rám, pasparta, zaskleno.

1873, Kroměříž - 1962, Praha
Student AVU (1891-1898), kde se učil u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života). Ve svých grafických pracech se nechával inspirovat hlavně motivy figurálními a přírodními. V grafické tvorbě se nejvíce proslavil svými dřevoryty v letech 1900-1923 a litografiemi v období 1923-1933. Bylo uspořádáno mnoho samostatných i kolektivních výstav. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.:1904 Zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

vydraženo
2781. Jan Křtitel
Dražba ukončena:30.09.2015 21:19:19
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:11 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč limit (30.09.2015 20:19:25) 996
10 500 Kč limit (30.09.2015 20:19:26) 1085
9 500 Kč 30.09.2015 20:19:37 659
9 000 Kč limit (30.09.2015 20:16:00) 1085
8 500 Kč 30.09.2015 20:16:01 996
8 000 Kč 30.09.2015 20:13:21 1085
7 500 Kč limit (30.09.2015 20:13:01) 244
7 000 Kč 30.09.2015 20:13:02 1085
6 500 Kč 30.09.2015 19:35:38 244
6 000 Kč 22.09.2015 15:19:13 457
5 500 Kč 29.08.2015 21:04:03 996
5 000 Kč limit (25.08.2015 21:57:11) 659
4 900 Kč 25.08.2015 21:57:12 996
4 800 Kč limit (25.08.2015 21:56:53) 659
4 700 Kč 25.08.2015 21:56:54 996
4 600 Kč limit (25.08.2015 21:56:21) 659
4 500 Kč 25.08.2015 21:56:22 996
4 400 Kč limit (24.08.2015 22:45:29) 659
4 300 Kč 24.08.2015 22:45:30 996
4 200 Kč 24.08.2015 21:14:16 659
4 100 Kč limit (24.08.2015 21:13:54) 61
4 100 Kč 24.08.2015 21:13:55 659
3 700 Kč limit (24.08.2015 21:13:08) 61
3 600 Kč 24.08.2015 21:13:09 659
3 500 Kč limit (16.08.2015 22:55:06) 61
3 400 Kč 16.08.2015 22:55:07 996
3 300 Kč limit (26.07.2015 8:18:53) 61
3 200 Kč 26.07.2015 8:18:54 659
3 100 Kč limit (26.07.2015 8:18:49) 61
3 000 Kč 26.07.2015 8:18:50 659
2 900 Kč limit (26.07.2015 8:18:44) 61
2 800 Kč 26.07.2015 8:18:45 659
2 700 Kč limit (26.07.2015 8:18:40) 61
2 600 Kč 26.07.2015 8:18:41 659
2 500 Kč limit (26.07.2015 8:18:33) 61
2 400 Kč 26.07.2015 8:18:34 659
2 300 Kč limit (26.07.2015 8:18:28) 61
2 200 Kč 26.07.2015 8:18:29 659
2 100 Kč limit (26.07.2015 8:18:23) 61
2 000 Kč 26.07.2015 8:18:24 659
1 900 Kč limit (26.07.2015 8:18:18) 61
1 800 Kč 26.07.2015 8:18:19 659
1 700 Kč limit (26.07.2015 8:18:09) 61
1 600 Kč 26.07.2015 8:18:10 659
1 500 Kč 27.06.2015 19:47:00 61