Max Švabinský - Dívka v lese

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Litografie, 28x19 cm, signováno vpravo dole M. Švabinský, zaskleno.

1873, Kroměříž - 1962, Praha
Student AVU (1891-1898), kde se učil u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života). Ve svých grafických pracech se nechával inspirovat hlavně motivy figurálními a přírodními. V grafické tvorbě se nejvíce proslavil svými dřevoryty v letech 1900-1923 a litografiemi v období 1923-1933. Bylo uspořádáno mnoho samostatných i kolektivních výstav. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.:1904 Zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Pozn.: Papír zprohýbán a poskvrněn.

vydraženo
2119. Dívka v lese
Dražba ukončena:26.03.2015 22:20:27
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 000 Kč 26.03.2015 22:15:27 825
3 900 Kč 26.03.2015 22:12:04 600
3 800 Kč 26.03.2015 22:07:14 825
3 700 Kč 26.03.2015 22:06:15 600
3 600 Kč 26.03.2015 22:01:10 825
3 600 Kč 26.03.2015 22:01:26 600
3 500 Kč 26.03.2015 21:56:41 741
3 400 Kč 26.03.2015 21:56:23 600
3 400 Kč 26.03.2015 21:56:27 741
3 300 Kč 26.03.2015 21:56:05 825
3 200 Kč 26.03.2015 21:55:45 741
3 100 Kč 26.03.2015 21:53:30 600
3 100 Kč 26.03.2015 21:53:51 741
3 000 Kč limit (26.03.2015 21:53:22) 825
2 900 Kč 26.03.2015 21:53:23 741
2 800 Kč limit (26.03.2015 21:53:09) 825
2 700 Kč 26.03.2015 21:53:10 741
2 600 Kč limit (26.03.2015 21:52:59) 825
2 500 Kč 26.03.2015 21:53:00 741
2 400 Kč 26.03.2015 21:52:46 825
2 300 Kč 26.03.2015 21:49:02 600
2 200 Kč 26.03.2015 21:48:36 741
2 100 Kč 26.03.2015 21:47:03 600
2 000 Kč limit (26.03.2015 21:46:41) 825
2 000 Kč 26.03.2015 21:46:42 741
1 900 Kč limit (26.03.2015 21:46:37) 825
1 800 Kč 26.03.2015 21:46:38 741
1 700 Kč limit (26.03.2015 21:46:32) 825
1 600 Kč 26.03.2015 21:46:33 741
1 500 Kč limit (26.03.2015 21:46:25) 825
1 400 Kč 26.03.2015 21:46:26 741
1 300 Kč 26.03.2015 21:46:07 825
1 200 Kč 26.03.2015 21:44:25 741
1 100 Kč 26.03.2015 21:43:24 825
1 000 Kč 26.03.2015 21:39:41 741
900 Kč 26.03.2015 21:33:05 582
800 Kč 11.03.2015 23:18:44 741
700 Kč 11.03.2015 9:55:46 61
600 Kč 09.03.2015 21:00:55 741
500 Kč 06.03.2015 12:27:56 61