Max Schurmann

61103. Cesta do vsi

popis: Olej na plátně, 54x73 cm. Signováno vlevo dole Max Schurmann. Rámováno.

Pozn.: Rám poškozen.

o autorovi: 1890-1960
Narodil se ve Štvrtku na Ostrove. Studoval na Akademii výtvarných umění ve Vídni (prof. Griepenkerl, Bacher), pak na Akademii Julien v Paříži. V letech 1914-18 byl jako cizí státní příslušník internován v klášteře ve francouzském městečku Espalion. Od roku 1918 žil v Nitře, kde v letech 1925-31 vedl soukromou malířskou školu. V letech 1920-25 pracoval v Paříži. V roce 1929 se natrvalo usadil v Bratislavě, kdesi v roce 1938 otevřel soukromou malířskou školu. 1941-45 působil jako profesor na Oddělení kreslení a malování bratislavské SVŠT.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.

dražba ukončena: 01.07.2021 22:56:25

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 17 000 Kč