Max Schurmann - Studia k obrazu

Olej na kartonu, 34x22 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám poškozen. Dílo pochází z rodiny autora.

o autorovi: 1890-1960
Narodil se ve Štvrtku na Ostrove. Studoval na Akademii výtvarných umění ve Vídni (prof. Griepenkerl, Bacher), pak na Akademii Julien v Paříži. V letech 1914-18 byl jako cizí státní příslušník internován v klášteře ve francouzském městečku Espalion. V letech 1920-25 pracoval v Paříži. Mezi 1925-31 vedl soukromou malířskou školu v Nitře. V roce 1929 se natrvalo usadil v Bratislavě, kde si v roce 1938 otevřel soukromou malířskou školu. 1941-45 působil jako profesor na Oddělení kreslení a malování bratislavské SVŠT.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.

29927. Studia k obrazu
Dražba ukončena:28.03.2019 21:42:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 100 Kč