Olej na kartonu, 26x21 cm. Signováno vpravo dole Gabriel Max. Rám, sklo.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.
o autorovi: 1840-1915
Narodil se v Praze. Studoval AVU v Praze, Vídni a zakončil v Mnichově, kde později sám pedagogicky působil. Mezi jeho žáky patřil mimo jiné také Jakub Schikaneder. Ve své době byl velmi oblíbeným a ceněným autorem. Pro jeho díla jsou typické citově nabité a psychologicky propracované postavy. Zajímavostí je, že se zabýval darwinismem a spiritismem. Zanechal po sobě rozsáhlou vědeckou sbírku.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 500 000 Kč.