Matthaeus Merian - České království

Nejdelší strana: 51 cm

Ručně kolorovaná mědirytina Českého království z pol. 17. století. Barevná kartuše vlevo dole. Erb českého lva vpravo nahoře.

Rozměry tisku 35,5 x 27,5 cm Rámováno, zaskleno. Na zadní straně německy přípis antikvariátu.

Stav: Dobrý stav. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Reprezentativní mapa Českého království od Matthaeuse Meriana, jednoho z nejvýznamnějších kartografů a rytců 17. století. Jemná mědirytina s bohatým ručním kolorováním podává detailní obraz tehdejší země – s vyznačením krajů, měst, řek i pohoří, doplněný dekorativní kartuší s názvem „Bohemia“ a erby říšského orla a českého lva v rozích kompozice.

Klasické sběratelské dílo barokní kartografie, vhodné jako historicky cenný i vysoce dekorativní prvek interiéru.

o autorovi: 1593 – 1650
Švýcarský rytec a nakladatel působící především ve Frankfurtu nad Mohanem.

152423. České království
Dražba ukončena:28.01.2026 21:14:53
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč