Martin Salcman - Domy

Akvarel na papíře, 33x42 cm. Signováno vpravo dole Salcman. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Zezadu přípis.

Nejdelší strana: 50 cm

o autorovi: 1896 – 1979
Malíř. Studoval AVU v Praze u profesorů Preislera, Loukoty a Krattnera, poté podnikl studijní cestu do Paříže. Působil jako pedagog na Vysoké škole pedagogické v Praze, pak na PedF UK tamtéž. V počátcích umělecké tvorby byl ovlivněn přátelstvím s F. Tichým a V. Rabasem. Vytvářel meditativně laděné krajiny, portréty a figurální kompozice. Po r. 1945 se věnoval hlavně pedagogické teorii a praxi výtvarné činnosti. Byl členem Umělecké besedy. Jeho dílo je zastoupeno v NG Praha, ČMVU a GHMP v Praze a v mnoha dalších významných českých galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 65 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
91537. Domy
Dražba ukončena:29.03.2023 22:42:28
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 100 Kč