Olej na plátně fixovaném na kartonu, 50x29 cm. Signováno vpravo dole M. Vodičková 1977. Rámováno.
Nejdelší strana: 60 cm
o autorovi: 1939
Malířka. Vystudovala návrhářské oddělení SPŠ grafické v Praze. Pracovala jako technicko-výtvarná redaktorka ve Zdravotnickém nakladatelství v Praze, poté ve svobodném povolání. Věnovala se především krajinomalbě a květinovým zátiším. Studijně opakovaně navštěvovala Gruzii a řecké ostrovy. Malovala také na Vysočině a na Valašsku.