Olej na plátně, 38x46 cm. Signováno vpravo dole Marta. Rámováno.
Stav: Rám poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Nejdelší strana: 59 cm
o autorovi: 1911 - 2010
Narodila se v Chrudimi. Studovala AVU u prof. Nejedlého. Věnovala se krajinářství. Inspiraci čerpala na Vysočině a Železnohorsku, na jejích obrazech byste našli i okolí Prahy, Pálavu, Opavsko, jižní Čechy, ale i Slovensko, Jadran, Itálii, Španělsko či Řecko. Své malby i jiná díla vystavovala doma i v Anglii či Švédsku.