Mario Stretti - U Národního divadla

Litografie, 40x31 cm. Signováno vpravo dole tužkou Mario Stretti. Rám, sklo.

o autorovi: 1910 – 1960
Malíř, kreslíř, grafik. Syn grafika Jaromíra Strettiho-Zamponiho. Studoval na AVU v Praze u V. Nechleby a T. F. Šimona. Zabýval se převážně kresbou, volnou a užitou grafikou, exlibris, známkovou tvorbou (za návrhy známek se sportovní tématikou získal řadu ocenění). Byl také portrétistou a ilustrátorem, vycházel z realistické tradice. Vytvořil množství záznamů z cest (Itálie). Byl členem SČUG Hollar, s nímž vystavoval.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 500 Kč.

60407. U Národního divadla
Dražba ukončena:16.06.2021 21:58:38
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 700 Kč