Olej na sololitu 74x60 cm. Monogramováno dole uprostřed MV. 2009. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Olej na sololitu, 74x60 cm. Monogramováno dole uprostřed MV. 2009. Rámováno.
Dílo Útvary v pohybu současné autorky Marie Vlkové představuje abstraktní výjev pozoruhodného barevného řešení i kompozice. Z meditativního temně modrého pozadí vystupují vrstvené krystalické útvary různorodých pestrých barev, které jakoby lomí světlo a navozují dynamiku vesmírného pohybu. Jejich dostředným driftem je divák doslova vtahován do prostoru obrazu a vybízen ke kontemplaci. Astrální meditativní výraz malby posiluje kompozice na kříž. Jedná se o vyspělou originální práci autorky s příznačným projevem, kterou ocení nejen milovníci abstraktního umění.