Olej na překližce, 10x13 cm. Signováno vlevo dole Passerová. Rámováno.
Nejdelší strana: 20 cm
Díváme se na typickou ukázku tvorby Marii Passerové zachycující zimní krajinu. Pomocí křehké a citlivé malby Passerová doslova vtahuje diváka do zobrazené scény, kdy se ocitáme na vrcholu skály, ze které se otevírá pohled na zasněžené údolí. Jemně modelované svahy kopců v pozadí lemují kompozici a vytváří její dynamiku, se kterou kontrastují štíhlé vertikály stromů v prvním plánu. Barevnost výjevu je pojednána pomocí zdrženlivých valérů fialových tónů a zářivé běloby s jasnými reflexy zelené barvy. Kompozici uzavírá obloha dovršující tajemnou náladu scenírie zasazené do jemné mlhy. Přitažlivé dílo Marii Passerové vřele doporučujeme sběratelské pozornosti.
o autorovi: 1903-1969
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 59 000 Kč.