Olej na překližce, 11x13 cm. Signováno vlevo dole Passerová. Rámováno.
Nejdelší strana: 22 cm
Díváme se typickou ukázku tvorby Marii Passerové, která s oblibou zobrazovala lesní interiéry. Dílo zobrazuje pohled na výsek krajiny zasazený do teplých odstínů podzimní přírody. Scenérie je modelována rychlými nánosy štětcem, které redukují kompozici na základní tvary a pojednává dálku dynamickým rukopisem. Tak na pozadí subtilních vertikál stromů na levé straně se před divákem otevírá pohled na les ztrácející se v barevné atmosféře. Jasné reflexy žluté a oranžové barvy harmonicky souzní s jemnými odstíny okru a tlumenějšími tóny. Díla této tematiky provedená v takto vysoké kvalitě jsou stabilně žádána a dlouhodobě patří k výborným investičním příležitostem.
o autorovi: 1903-1969
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 59 000 Kč.