Marie Passerová - Nízké Tatry, Mestská hora

Olej na překližce, 10x13 cm. Signováno vlevo dole Passerová. Rámováno.

Pozn.: Typická ukázka tvorby Marii Passerové zobrazuje pohled na zimní přírodu. První plán kompozice vyplňuje zasněžená plocha s vysokými vertikály smrků, v jejichž pozadí se otevírá pohled na vysoké zalesněné kopce ztrácející se v zástupu. Dílo je zasazeno do jemné mlhy, která určuje melancholickou básnickou atmosféru zobrazené scény. Barevnost výjevu se vymezuje jemnými valéry fialových tónů, jež prosvětluje běloba. Osobitý autorský rukopis je nanášen na plochu jemnými tahy štětcem, které modelují přírodu s velkým citem a oddaností. Jedná se o jednoznačně vysoce kvalitní dílo Marii Passerové. Díla této tématiky jsou stabilně žádána a dlouhodobě patří k výborným investičním příležitostem.

Nejdelší strana: 20 cm

o autorovi: 1903-1969

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 59 000 Kč.

125136. Nízké Tatry, Mestská hora
Dražba ukončena:30.10.2024 20:49:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč