Olej na kartonu, 27x35 cm. Signováno vlevo dole M. Martinková. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: Narodila se v Lochenici u Hradce Králové roku 1886.
Studovala pražskou UMPRUM u prof. Schikanedera, poté AVU v Mnichově a v Paříži u prof. Dědiny. Ve své tvorbě se věnovala protrétům, žánrovým tématům a zátiším.