Olej na kartonu, 48x40 cm. Signováno vlevo dole M. Martínková. Rám.
Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.
o autorovi: Narodila se v Lochenici u Hradce Králové roku 1886. Studovala pražskou UMPRUM u prof. Schikanedera, poté AVU v Mnichově a v Paříži u prof. Dědiny. Ve své tvorbě se věnovala portrétům, žánrovým tématům a zátiším.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 20 000 Kč