Olej na kartonu, 32x27 cm. Signováno vpravo dole M. Martínková. Rám, sklo.
Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.
o autorovi: 1886-1946
Studovala pražskou UMPRUM u prof. Schikanedera, poté AVU v Mnichově a v Paříži u prof. Dědiny. Ve své tvorbě se věnovala portrétům, žánrovým tématům a zátiším.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 20 000 Kč