Akvarel, uhel, 21x16 cm. Signováno vlevo dole MFK, volný list.

o autorovi: 1892 - 1984
Narozena v Kutné Hoře. Studovala pražskou UPRUM u prof. Schikanedera a v Paříži u prof. Nandina. Věnovala se hlavně figurální tvorbě. V meziválečných letech byla vyhledávanou ilustrátorkou knih pro děti, po komunistickém převratu 1948 jí bylo zakázáno publikovat. Zajímala se o etnografické oblasti Čech i Moravy, odkud přivezla mnoho skic lidových krojů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 22 000 Kč.

Dražba ukončena:17.05.2018 18:25:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:1 600 Kč