Olej na plátně fixovaném na kartonu, 40x54 cm. Monogramováno vlevo dole CHM. Rámováno.
Nejdelší strana: 58 cm
o autorovi: 1871-1922
Narodila se v Bílých Poličanech. Studovala u malíře Liebschera a krajinomalbu u prof. Engelmüllera. Malovala nejraději krajiny z Alp, Beskyd, Šumavy a také pražské motivy.