Olej na kartonu, 32x38 cm. Signováno vlevo dole Chodounská M. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 43 cm
o autorovi: 1871-1922
Narodila se v Bílých Poličanech. Studovala u malíře Liebschera a krajinomalbu u prof. Engelmüllera. Malovala nejraději krajiny z Alp, Beskyd, Šumavy a také pražské motivy.