Olej na plátně, 143x90 cm, signováno vlevo dole M. Zahradnická 1896, rám.
1868, Praha - 1945, Praha
Studentka UMPRUM v Praze. Spolupracovnice svého chotě Františka Urbana. Malířka ornamentálních církevních maleb. Účastnila se návrhů na výzdobu řady kaplí a kostelů (kostel sv. Petra,...). Ilustrovala řadu knih, především pohádkových.
Pozn.: Malba poškozena - místy setřelá.