Marcela Borecká-Levinská - Domy z Izraele

Kombinovaná technika, 28x38 cm. Signováno vpravo dole M. Levinská 1998. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1955
Výtvarnice, malířka. Vystudovala VŠE v Praze, výtvarně se vzdělávala na AVU v Praze, kde studovala kresbu u prof. Oriešky. Na svých cestách po Středomoří a severní Africe se seznámila s technikou mozaiky, které se začala intenzivně věnovat, zvláště se zaměřením na sakrální a abstraktní motivy. Časem přešla k malbě obrazů s širokou škálou témat od krajin a zátiší, přes figurální motivy a portréty, až k abstrakci. Trvale se snaží vyjádřovat dojmy z cest po Evropě i Středním Východě. Ráda se také vrací k motivům rodného města Prahy a Čech.

306088. Domy z Izraele
Dražba ukončena:10.09.2020 20:04:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 100 Kč