Barevná litografie 1979, 31x22 cm, signováno vpravo dole Marc Chagall, rám, pasparta, zaskleno.
1887, Ljosna u Vitebska, Bělorusko – 1985, Saint-Paul-de-Vence
Učil se u Nikolaje Roericha v Petrohradu (1907) a také u Léona Baksta (1908-1910).
Poté odešel do Paříže, kde se přátelil se s Guillaumem Apollinairem a spolupracoval s fauvisty. Vrátil se do Běloruska, kde se oženil a dlouho dobu také tvořil. Věnoval se především surrealismu, inspirovaném židovským a ruským náboženstvím i vzpomínkami na dětství. Tvořil také malby na okna a nástěnné malby. V roce 1941 se usadil v Americe.