Nejdelší strana: 73 cm
Olej na plátně, 60x40 cm. Signováno vpravo dole Lutobor Hlavsa 86. Rámováno.
Ve své tvorbě se Lutobor Hlavsa inspiroval ženskou postavou, kterou zobrazoval prostřednictvím různých emocí a nálad. Předložená olejomalba zobrazuje dívku zachycenou z profilu, hlavu jí pokrývá bílý indický šátek. Pozadí kompozice je zcela neutrální, a proto hlavní pozornost je věnována realistickému zobrazení mladé dívky. Její pohled je veden na levou stranu mimo obrazovou plochu, ústa jsou sepjata, jsou viditelné pramínky jemných hnědých vlasů. Jedná se o skvělou ukázku realistické tvorby Lutobora Hlavsy, kterou doporučujeme jako vynikající investiční příležitost.
o autorovi: 1924 - 2015
Narodil se v Praze. Byl synem malíře Stanislava Hlavsy. Studoval soukromě u Františka Tichého. Ve svém díle prošel od surrealismu přes abstrakci k figurální tvorbě, ve které se ve stylu radikálního realismu nechával inspirovat ženskou krásou. Jeho díla jsou zastoupena ve významných galeriích jak u nás, tak ve světě.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 210 000 Kč.