Lukáš Kándl - Zdánlivé ticho II.

Olej na plátně, 90x75 cm. Monogramováno vpravo dole LK 69. Rámováno.

Nejdelší strana: 92 cm

Obrazy ve Francii aktivního Lukáše Kándla vynikají nezaměnitelnou atmosférou a propojením autorské imaginace s realistickou malbou. Výborným příkladem tohoto přístupu je i předložené dílo s názvem Zdánlivé ticho II., ve kterém autor zpracovává motiv smyslového vjemu ticha a jeho neskutečnosti. Příznačnou tvářnost kompozici propůjčují dvě výrazné horizontály, které navozují dojem klidu, spočinutí a zároveň tíže a prázdnoty. Nad pomyslným horizontem v neurčeném prostoru spočívá neukotvený mohutný blok, jehož zdánlivě pevná hmota se postupně rozmělňuje a rozpouští do jemné mlhoviny pronikající zbytkem obrazu. Ve spodní části kompozice se objevují hodiny, které odměřují tok času. Kándl zde typicky pracuje se syntézou celku a detailu. Dílo tak divákovi předkládá reálné předměty, které jsou zasazeny do krajiny neskutečného dojmového světa. Neoddělitelnou součástí díla je nanejvýš kultivované výtvarné zpracování. Kándlovy práce magického realismu jsou zcela oprávněně vysoko hodnoceny u nás i v zahraničí.

128423. Zdánlivé ticho II.
Zbývá:19 dnů, 15 hodin
Konec dražby:20.11.2024 20:21:00
Vyvolávací cena:10 000 Kč