Olej na plátně, 40x65 cm, signováno vpravo dole Luisa Černovická, bez rámu.
1903, Ronov u Valašského Meziříčí - 2008
Studovala školu uměleckých řemesel v Brně (malířská speciálka u Fr. Süssera; sochařská spec. u prof. Jana Lichtága). Dále se učila u Rudolfa Vejrycha a také na ukrajinské akademii v Praze. Studijně vycestoval do Itálie a Jugoslavie. Zabývá se především figurální malbou, folklorem, podobiznami a květinovými zátišími.
Pozn.: Malba poškozena.