Ludvika Smrčková - Petrklíče ve váze

Olej na sololitu, 36x28 cm. Signováno vlevo dole Ludvika Smrčková. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1903 – 1991
Sklářská výtvarnice, grafička, malířka. Studovala UMPRUM u profesorů Dítěte, Brunnera a Kysely, na FF UK v Praze kreslení a matematiku, následně ČVUT v Praze. Studijně pobývala v mnoha evropských státech, zejména ve Skandinávii. Věnovala se návrhům sklářských výrobků, hlavně rytému, malovanému a zlacenému sklu, plastickému sklu, užitému foukanému i tlačenému sklu. Ve své práci spojovala moderní výtvarné pojetí skla s tradicí českého historického sklářství. Věnovala se také knižním úpravám, ilustraci a textilu. Souběžně se zabývala příležitostně malbou, kresbou a grafikou. Zúčastnila se mnoha soutěží sklářských a příbuzných oborů užitého umění, nesčetněkrát vystavovala na samostatných i kolektivních výstavách, její dílo se nachází v mnoha významných domácích i světových sbírkách.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 25 000 Kč.

72207. Petrklíče ve váze
Dražba ukončena:23.01.2022 20:35:52
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 300 Kč