Ludvika Smrčková - Kostel na samotě

Olej na kartonu, 42x61 cm. Signováno vlevo dole Ludvika Smrčková 1941. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1903 – 1991
Sklářská výtvarnice, grafička, malířka. Studovala UMPRUM u profesorů Dítěte, Brunnera a Kysely, na FF UK v Praze kreslení a matematiku, následně ČVUT v Praze. Studijně pobývala v mnoha evropských státech, zejména ve Skandinávii. Věnovala se návrhům sklářských výrobků, hlavně rytému, malovanému a zlacenému sklu, plastickému sklu, užitému foukanému i tlačenému sklu. Ve své práci spojovala moderní výtvarné pojetí skla s tradicí českého historického sklářství. Věnovala se také knižním úpravám, ilustraci a textilu. Souběžně se zabývala příležitostně malbou, kresbou a grafikou. Zúčastnila se mnoha soutěží sklářských a příbuzných oborů užitého umění, nesčetněkrát vystavovala na samostatných i kolektivních výstavách, její dílo se nachází v mnoha významných domácích i světových sbírkách.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 25 000 Kč.

301974. Kostel na samotě
Dražba ukončena:06.11.2019 20:16:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:800 Kč

800 Kč 29.10.2019 7:20:27 831