Ludvík Kuba - Koňský potah

Olej na kartonu, 34x49 cm. Signováno vlevo dole L. Kuba. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 64 cm

Dílo Ludvíka Kuby zobrazuje koňský potah v blízkostí stavení, které se nachází na pozadí kompozice. Rychlý, až expresivní rukopis autora modeluje objemy a uvádí celou kompozici do pohybu. V barevné kompozici působí dominantně jasný modrý ultramarin, který je přítomný na celé ploše malby. Barevnost malby dále určují teplé hnědé odstíny a světlé údery umělcova štětce prosvětlující kompozici. Dílo je vynikající ukázkou tvorby Ludvíka Kuby, která je stabilně vysoce ceněna ve sběratelských kruzích a doporučujeme ho jako skvělou investici.

o autorovi: 1863-1956

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 260 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
96545. Koňský potah
Dražba ukončena:28.06.2023 23:16:34
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:26 000 Kč