Ludvík Kuba - Jaro u vody

Olej na kartonu, 20x25 cm. Signováno vpravo dole L. Kuba. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu přípis.

Nejdelší strana: 39 cm

Předložené dílo Ludvíka Kuby otvírá pohled na podzimní krajinu zobrazenou v přitažlivém expresivním duchu. První plán kompozice se otevírá potokem, v jehož hladině se odráží kmeny vysokých stromů lemujících jeho tok. Krajina zasazená do kontrastní barevnosti s výraznými oranžovými a zelenými tóny souzní s reflexy modré barvy v pozadí. Expresivní poloha je dále rozvinuta v rukopisu, kdy autor dynamickými tahy štětcem modeluje přírodu a uvádí kompozici do pohybu. Dílo působí na diváka neobyčejně silným dojmem, který přiměje přemýšlet nad náladou zobrazené scenérie a její tajemnou atmosférou. Koupi tohoto vysoce kvalitního díla Ludvíka Kuby můžeme jedině doporučit.

o autorovi: 1863-1956

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 260 000 Kč

posouzeno znalcem
128515. Jaro u vody
Zbývá:5 dnů, 17 hodin
Konec dražby:27.11.2024 20:12:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 400 Kč