Ludvík Kuba - Zátiší s ovocem

Olej na kartonu, 25x30 cm, signováno vlevo dole L. Kuba, rám, zaskleno.

1863, Poděbrady - 1956, Praha
Vystudoval vysokou školu varhanickou v Praze. Více ale tíhnul k malbě, takže docházel k sochaři Bohuslavu Schnirchovi, kde se soukromě učil kresbě. Po krátkém učitelském působení nastupuje do školy kreslení k prof. Karlu Liebscherovi, poté přechází na AVU (1890-1892; prof. Pirner). Následně vyráží do Paříže, kde po dva roky studoval v Julianově akademii (Bouguereau, Ferrier,...). Na toto učení navázal v Mnichově, kde ho soukromě učil Slovinec Ažbé (1895-1904). Malíř podobizen, krajin i zátiší. Zaměřoval se na umění Slovanstva, které ho provázelo od útlého věku až do závěru jeho tvorby. Ztvárňuje pasáky, zpěváky, kroje a mnoho dalších tradičních lidových motivů. Namaloval mnoho obrazů z oblasti Jugoslavie, Makedonie, Srbska a Černé Hory a také Lužice. Mnoho výstav u nás i v zahraničí.

2971. Zátiší s ovocem
Dražba ukončena:01.10.2015 21:19:44
Vyvolávací cena:3 500 Kč
vydraženo za:11 000 Kč