Ludvík Kuba - Důstojník

Olej na plátně, 39x32 cm, signováno vlevo nahoře L. Kuba 915, rám.

1863, Poděbrady - 1956, Praha
Vystudoval vysokou školu varhanickou v Praze. Více ale tíhnul k malbě, takže docházel k sochaři Bohuslavu Schnirchovi, kde se soukromě učil kresbě. Po krátkém učitelském působení nastupuje do školy kreslení k prof. Karlu Liebscherovi, poté přechází na AVU (1890-1892; prof. Pirner). Následně vyráží do Paříže, kde po dva roky studoval v Julianově akademii (Bouguereau, Ferrier,...). Na toto učení navázal v Mnichově, kde ho soukromě učil Slovinec Ažbé (1895-1904). Malíř podobizen, krajin i zátiší. Zaměřoval se na umění Slovanstva, které ho provázelo od útlého věku až do závěru jeho tvorby. Ztvárňuje pasáky, zpěváky, kroje a mnoho dalších tradičních lidových motivů. Namaloval mnoho obrazů z oblasti Jugoslavie, Makedonie, Srbska a Černé Hory a také Lužice. Mnoho výstav u nás i v zahraničí.

Pozn.: Restaurováno. Plátno nažehleno. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

5900. Důstojník
Dražba ukončena:26.10.2016 20:05:00
Vyvolávací cena:2 500 Kč
vydraženo za:3 300 Kč