Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.
Akvarel, řídká tempera na malířské lepence, 52 x 42 cm, rozměr s rámem 77 x 61 cm, rámováno v paspartě pod sklem ve vídeňském autorském umělecko-řemeslném rámu s ornamentálním zdobením v rozích. Na štítku dále údaje. Mistrovské vzácné dílo zachycující chaloupky ve Veselí nad Moravou u řeky Moravy, kdy virtuozita díla rozložená do vertikální osy silně potvrzuje vídeňskou školu malířskou. Vliv imprese je v tomto díle nezpochybnitelný, ve tvorbě umělce se jedná o zcela bezkonkurenční dílo vytvořeno technikou akvarelu a řídké tempery. O akvarelu: Akvarelová technika malby pro svoji náročnost na přesnost a neopravitelnost případné chyby, na rozdíl u olejů s možností přemalby, je málo oblíbenou technikou u malířů, neboť odhaluje umělecké schopnosti malířů. V Zahraničí právě kvůli tomuto jsou akvarelové malby ceněny více než olejomalby. V České republice zatím ještě lze získat tyto kvalitní umělecká díla v podstatě za směšné ceny. Galerijní výjimečný obraz původně pochází z velice kvalitní sbírky folklorní malby Horňácka a Moravského Slovácka budované přes 30 let! Vzácné!
EHRENHAFT Ludvík (též Ludwig), * 9. 7. 1872 Veselí nad Moravou, † 6. 3. 1955 Veselí nad Moravou, malíř. Pocházel z německo-české rodiny. 1892–97 studoval na Uměleckoprůmyslové škole ve Vídni, 1897–97 na soukromé malířské škole H. Knirra v Mnichově, tam se spřátelil s J. Uprkou, který ho spolu s E. Jetelem nejvíc ovlivnil. Studijní cesty podnikl po Německu, Holandsku, Francii a Itálii. Po zlomu století se uplatnil v žánrových scénách, figurální malbě i krajinomalbě (říční toky). Patřil k malířům impresivního výrazu, ostrého slunečního světla a výrazného koloritu. Jeho pojetí slovácké i slovenské krajiny a podobizny, zejména ženské, měly secesně dekorativní nádech. 1902 spolupořádal v Hodoníně první výstavu moravských a slovenských výtvarných umělců. Mezi regionálními výtvarníky vynikl ojedinělým národnostním dualismem: byl členem jak Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně, tak Vereinigung der deutschmährischen bildenden Künstler (od 1918 Vereinigung der deutschen bildenden Künstler Mährens und Schlesiens „Scholle“) v Brně, v roce 1921. Vystavoval se Sdružením, s Mährischer Kunstverein i Wiener Sezession.
o autorovi: 1872 - 1955
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 65 000 Kč