Olej na kartonu, 60x75 cm, signováno vpravo dole Dobeš, rám, zaskleno. 1914 - 1979 Žák školy uměleckých řemesel v Brně. Malíř skla, keramiky a krajinář. Namaloval stovky obrazů, ale mimo svůj kraj není příliš známý.