Olej na kartonu, 63x85 cm, signováno vpravo dole Ludva Dobeš, rám, zaskleno. 1914 - 1979 Žák školy uměleckých řemesel v Brně. Malíř skla, keramiky a krajinář. Namaloval stovky obrazů, ale mimo svůj kraj je téměř neznámý.