Oleje na kartonu, oba 50x33 cm, oba signovány vpravo dole Ludva Dobeš, rámovány, zaskleny. 1914 - 1979 Žák školy uměleckých řemesel v Brně. Malíř skla, keramiky a krajinář. Namaloval stovky obrazů, ale mimo svůj kraj není příliš známý.