Ludovít Csordák - Krajina

Olej na plátně, 55x70 cm. Signováno vlevo dole Csordák. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Díváme se na dílo kvalitního zástupce krajinářské školy Ludovíta Csordáka, které zobrazuje přírodu v horách. Křivka stezky se vine od prvního plánu obrazového prostoru a vede pohled diváka směrem do dálky otevírající pohled na svahy kopců zasouvané za sebou a zatažené nebe s těžkými mraky. Výjev je pojednán v tlumeném koloritu, kde teplé zemité tóny souzní s chladnou barevností oblohy a horizontem. Uhlazený malířský rukopis modeluje scenérii a zasazuje ji do jemného oparu, kdy osaměla krajina je zobrazená s velkou dávkou empatie a citu. Jedná se o vystižení krajiny nedotčené lidskou přítomností, která vyvolávává v divákovi neobyčejně silné emoce. Toto přitažlivé dílo Ludovíta Csordáka vřele doporučujeme sběratelské pozornosti.

Nejdelší strana: 76 cm

o autorovi: 1864 - 1937
Slovenský malíř.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 350 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
117241. Krajina
Dražba ukončena:26.06.2024 21:09:35
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:9 000 Kč