Ludovít Csordák - Horská krajina

Akvarel na kartonu, 50x63 cm. Signováno vlevo dole Csordák. Rám, sklo.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 76 cm

Na tomto akvarelu známý slovenský malíř a výrazný krajinář Ludovít Csordák maluje impozantní krajinnou scénu s pohledem na štíty hor. Kompozici určují špičky pohoří s nasvícenou sněhovou pokrývkou. Z obou stran ji ve středním plánu uzavírá strmě svažitý terén, zatímco s divákem výjev propojuje linie cesty. Jednoznačnou předností a nejnápadnějším rysem obrazu je samozřejmě živá jásavá barevnost, která skvěle navozuje dojem působení přímého denního světla v horském prostředí. Mistrně zvládnutá technika akvarelu se skvrnitou strukturou doteků nástroje svědčí o technické vyspělosti autora i jeho vnímavém pozorování přírody. Ludovít Csordák na tomto díle podává důkaz své schopnosti zachytit vnitřní velikost krajiny. Jde o dílo s nesporně vysokou výtvarnou i sběratelskou hodnotou.

o autorovi: 1864 - 1937
Slovenský malíř.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 350 000 Kč

posouzeno znalcem
123498. Horská krajina
Zbývá:6 dnů, 20 hodin
Konec dražby:25.09.2024 21:37:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:6 500 Kč