Ludmila Vojířová - F. D. Roosevelt

Bronzový reliéf na mramorovém podstavci. Celková výška 27 cm. Rozměr reliéfu 21x17 cm. Signováno L. Vojířová.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1919 – 2014
Česká sochařka a řezbářka ruského původu. Studovala na Škole bytového průmyslu v Praze, na UMPRUM v Praze u J. Horejce a u J. Laudy, a na AVU v Praze u K. Pokorného. Věnovala se sochařství, inspirovala se literaturou a hudbou. Působila v Karlových Varech. Byla členkou Umělecké besedy, také tvůrčí skupiny Index a skupiny Profily. Její práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG v Praze, GVU v Karlových Varech a jinde.

96010. F. D. Roosevelt
Dražba ukončena:04.06.2023 20:41:40
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 800 Kč