Ludmila Jiřincová - Konvolut 4 grafických listů

2x litografie, 2x lept, od 8x5 cm do 11x7 cm. Signovány tužkou L. Jiřincová. Volné listy.

o autorovi: 1912, Praha - 1994, Praha
Žákyně státní keramické školy v Praze. Studovala také na soukromé škole malíře Rudolfa Vejrycha (1926-1934), později studia na AVU (1934-1938; prof. T. F. Šimon). Roku 1939 studijně vycestovala do Jugoslávie. Věnovala se grafice, malbě i ilustrátorství. V období války byla její díla spíše tragického charakteru (opuštěné ženy, vdovy,...). Tvořila na náměty přírodních, krajinářských motivů z jižních Čech. Vytvořila přes 1200 grafických listů a její ilustrace jsou obsaženy ve více než 300 knihách. Měla velice úzký vztah s hudbou i přírodou (květiny, louky,...). V osmdesátých letech se výrazně zabývala figurální tvorbou. Hojně vystavovala po celém našem území.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč

84242. Konvolut 4 grafických listů
Zbývá:9 dnů, 20 hodin
Konec dražby:12.10.2022 20:45:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:500 Kč

500 Kč limit (19.09.2022 12:08:51) 7456