Luděk Pešek - Lesní interiér

Olej na plátně, 99x69 cm. Signováno vpravo dole Luděk Pešek. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen. Plátno v dolní části cca 2 cm protrženo. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 116 cm

Krásný lesní interiér Luďka Peška na první pohled zaujme věrným vystižením bohatě rozčleněné lesní přírody s romantizujícím podtónem. Pešek zde divákovi nabízí pohled do hloubi smrkového lesa, skrze nějž protéká bystřina. Stromy podal s výborně odpozorovanou strukturou i detaily. Ocenit je třeba jak realistickou přesvědčivost a vyjádření prostoru, tak neotrocké zacházení s technikou, které podporuje dojem živosti a nespoutanosti přírody. Volba námětu, kdy nad vršky smrků probíhají výrazně osvícená oblaka, tento účinek jedině posiluje a dodává obrazu nádech dramatu. Luděk Pešek se na tomto plátně projevuje jako bystrý pozorovatel a vysoce talentovaný malíř se schopností zprostředkovat vnitřní náboj krajiny. Krajinářská tvorba tohoto autora je zcela oprávněně vysoce ceněna.

o autorovi: 1919 – 1999

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 35 000 Kč

123516. Lesní interiér
Zbývá:6 dnů, 20 hodin
Konec dražby:25.09.2024 21:55:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč