Olej na kartonu, 35x49 cm, signováno vlevo dole Lojza Budík 922, rám.
1888, Bučovice u Brna
Vzdělával se soukromě. Podnikl mnoho cest do zahraničí. Zabýva se především krajinomalbou. Jeho hlavními náměty byla oblast Podyjí a okolí Želetavky.
Pozn.: Rám poškozen. Malba mírně poškozena.