Strukturální malba, 31x78 cm. Nesignováno. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Na reversu přípis, potvrzení pravosti díla manželkou autora.
Strukturovaná malba, 31x78 cm. Nesignováno. Rámováno.
Symbolika Libora Wagnera zastupuje pozoruhodnou abstraktní malbu s reliéfním povrchem z doby, kdy již autor rozvinul svůj zcela svérázný osobitý výraz. Jde o jedno
z ornamentalizujících děl převýšeného formátu, na němž se zřetelně projevuje malířův sklon ke zpracování symbolických, až meditativních tajemných témat. Mystičnost jeho pracím propůjčuje volba silně redukovaného barevného řešení. Vysoce ceněné práce Libora Wagnera, výrazného zástupce poválečné strukturální abstrakce, se nacházejí v řadě prestižních muzejních či galerijních institucí v České republice a pro svou originalitu i neopakovatelnost jsou stále intenzivněji vyhledávány také soukromými sběrateli.
o autorovi: 1933 - 1994
Malíř, grafik. Studoval u J. Bruknera v oddělení malby a grafiky na ŠUŘ Brno, knižní ilustraci na VŠUP v Praze a soukromě u prof. Kückelhause v Německu. Věnoval se malbě, grafice, medailérské a sochařské tvorbě a pracím pro architekturu (reliéfy, vitráže a další). Myšlenkově vycházel především z východoasijské kultury, orientální meditace, staroegyptské filosofie, inspiroval se i hudbou. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG a GHMP v Praze, v Galerii Vysočiny a jinde.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 95 000 Kč